How it works?1. Register in the system by clicking "Register" at the top-right corner of the screen

2. Fill out the registration form

3. Within a few minutes you will get an e-mail that will confirm your registration

4. Buy the ticket in the system

5. Pay for the ticket

6. You will get your ticket on your e-mail address that you provided during registration

how_to_buy_7th_step

Dynamika i psychologia pieniędzy

Prowadzacy: dr Ev Khazin, prof. Marik Khazin
Miejsce: Poznań, Plac Wolności 18
Godziny: 10-18

 

Szkolenie dotyczące pieniędzy jako wyznacznika relacji międzyludzkich i czynników kształtujących różne obszary naszego życia.

 

Pierwszym człowiekiem w psychoterapii, który twierdził, że pieniądze mają ukryte znaczenie, był Zygmunt Freud. Kojarzył pieniądze z odchodami i z ogólnie rzecz biorąc, z czymś obrzydliwym i podłym. Również współcześnie mówi się o pieniądzach, jako o czymś brudnym.

 

Tkwimy w przekonaniu, że „o pieniądzach się nie rozmawia”, że to temat „śliski” i „wrażliwy”.

Jednak patrząc na pieniądze z innej perspektywy trzeba przyznać, że są one rodzajem energii, siłą napędową naszej cywilizacji. Pieniądze są symbolem pasji, władzy, lęków i złudzeń.

 

PROBLEMY FINANSOWE to jednak tylko wierzchołek góry lodowej, pod którą kryją się głębokie, niewidoczne konflikty między członkami rodziny. Z drugiej strony same pieniądze mogą być również źródłem konfliktów związanych z bezsilnością i władzą, zazdrością i zawiścią, manipulacją i urazą.

 

1. Co oznaczają dla Ciebie i Twojej rodziny pieniądze i dobra materialne, w tym:

- Jaka jest ukryta rola pieniędzy w twojej rodzinie?

- co i ile chciałbyś mieć i dlaczego tego potrzebujesz?

- kto jest komu winien i kto jest za co odpowiedzialny?

Najprawdopodobniej przekonacie się, że marnujecie swoje cenne mocne strony na realizację obcych wam celów, staracie się zaspokoić nie własne potrzeby lecz pragnienia innych członków waszej rodziny, bez żadnej wdzięczności z ich strony.

 

2. Mówienie o pieniądzach otwarcie! To nawyk, którego należy się nauczyć. Podczas warsztatów przetestujecie możliwości przezwyciężenia tabu i zasad rodzinnych, zabraniających mówienia o pieniądzach.

 

3. Przywracanie porządku w swoich wyobrażeniach na temat pieniędzy. Ujawnimy obawy i troski, związane z tajnym znaczeniem pieniędzy. Omówimy wiele przykładów obrazujących w jaki sposób można przezwyciężać własne lęki i poczucie winy, a także jak pomóc w pozbyciu się obaw i poczucia winy u osób, które kochamy.

 

Wiele trudności życiowych powstaje wtedy, gdy dokonujemy wyboru między pieniędzmi a miłością. To szkolenie to pomost do tego, by mieć w życiu i jedno i drugie.

 

Lecturer Ev Khazin
Place Poznań
Date 2020-02-04
This event has already taken place.

We recommendInstytut Wiedzy Waleologicznej, 62-064 Plewiska, ul. Grunwaldzka 519B/6, NIP 7531005387, REGON 003537551, tel. 693 160 910, e-mail: recepcja@iww.pl
All rights reserved 2015.